flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Заводський районний суд м. Запоріжжя

Узагальнення по анкетуванню

20 травня 2019, 08:44

         13-14 травня 2019 року в Гуляйпільському районному суді Запорізької області було проведено анонімне опитування громадян-відвідувачів суду. 

 З метою інформування громадськості про заплановане опитування громадян – відвідувачів суду 26 квітня 2019 року розміщено відповідне оголошення  на офіційній web- сторінці суду web–порталу «Судова влада України» та інформаційному стенді у приміщенні суду.

         Під час опитування  всім відвідувачам суду було запропоновано заповнити анонімні анкети в приміщені суду.

Інтерв’юером в день опитування 20-ти громадянам відвідувачам було запропоновано заповнити антонімні анкети, 14 з яких погодилися їх заповнити, а 6 надали відмову через небажання брати участь в опитуванні, нестачі часу та інше.

За результатами опитування встановлено:

6 із 14 респондентів були учасники судових проваджень, які представляли в суді особисто себе (позивач, відповідач, свідок, потерпілий); 4 респонденти були учасниками судових проваджень, але представляли інтереси іншої фізичної чи юридичної особи (адвокати, представник прокуратури, юрист-консульт); 4 респонденти не були учасниками судових проваджень (наприклад, зайшли отримати інформацію, або спостерігали за відкритим процесом.

10 з 14 респондентів  були віком від 26-39 років, 6 – чоловічої статі, 8 - жіночої,  8 мали вищу юридичну освіту, 2 середню та неповну середню, 4 мали вищу та неповну вищу освіту.

Більшість респондентів, а саме 11 з 14 оцінили якість роботи суду на відмінно, 3- на добре.

12 респондентів добре та дуже добре обізнані з робою судів та суддів у цілому, 2 майже нічого про це не знають.

         Загальну доступність суду респонденти загалом оцінили на відмінно, але на питання доступу до суду людей  з обмеженими можливостями надали відповідь про складність дістатися в приміщення суду цими особами.

        По питанню анкети щодо оцінки відвідувачами суду зручності та комфортності умов перебування громадян в суді (достатність та зручність місць для очікування, оформлення документів, ознайомлення з матеріалами справи та підготовки до судового слухання, вільний доступ до побутових приміщень (туалетів), чистота та прибраність приміщень, достатність освітлення) загалом респонденти оцінили на добре (4) або більш-менш (3).

         Відвідувачами суду  було оцінено зручність розташування інформаційних стендів у суді, кабінетів, залів судових засідань, правил допуску в суд та перебування в ньому, справ, що призначені до розгляду, зразків документів, порядку сплати судового збору. 12 опитаних оцінили на відмінно, 2- на добре.

         Сторінкою суду в мережі інтернет користуються 9 опитаних громадян з 14, які на 100% знайшли в ньому потрібну їм інформацію.

         Сприйняття роботи працівників апарату суду респонденти, які мали досвід участі в судових провадженнях оцінили на відмінно та добре.

         На питання стосовно стоків розгляду справ (чи вчасно розпочалось останнє судове засідання по справі, чи були враховані побажання при призначенні дня та часу засідання, вчасне отримання судових повісток, чи обгрунтована затримка/перенесення слухань у розгляді справи) так і на питання сприйняття роботи самого судді (неупередженість та незалежність, коректність, доброзичливість, вічливість, належна підготовка до справи та знання справи, надання можливостей сторонам обгрунтувати свою позицію, дотримання процедури розгляду) більшість опитаних, які приймали участь у судових засіданнях надали позитивні відповіді.

         Половина опитаних знайомі із запровадженням в судах підсистеми «Електронний суд», але не користуються нею, через її нестабільну роботу, недостатньо чітких інструкцій при формуванні процесуальної заяви, ускладнення можливості зареєструватися, важкістю у користуванні, відсутньої процедури ознайомлення учасників процесу з матеріалами електронної справи, та направлення електронної справи до експертної установи, неможливості завантаження процесуальних документів, які надходять через підсистему

Респонденти активно надавали свої пропозиції, рекомендації для покращення роботи суду, які безпосередньо стосувалися ремонту приміщення суду, розміщення побутових приміщень (туалету) для відвідувачів суду, додаткових місць для очікування, Wi-Fi, розширення стоянки автотранспорту, прискорене призначення суддів згідно штатного розпису (що беззаперечно впливає на якість роботи суду).

         Підсумки результатів проведеного анонімного опитування громадян-відвідувачів суду загалом свідчать про позитивну оцінку організації роботи Гуляйпільського районного суду Запорізької області.

        Ми вдячні Всім громадянам, які взяли участь в опитуванні, Ваша думка завжди важлива для нас.